Okładka
Status: w sprzedaży
Premiera: 2020
Stron: 720
Okładka: twarda
ISBN: 978-83-64980-75-6
Cena (z VAT): 59,90 zł
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-64980-74-9
Cena (z VAT): 49.90 zł


Chcesz kupić tę książkę? Napisz do nas!
biuro@axismundi.pl

Jerzy Antczak
Jak ja ich kochałem

Wspomnienia reżysera Jerzego Antczaka spisane z okazji 90. urodzin tworzą niezwykle osobistą księgę życia wielkiego twórcy.

Jak ja ich kochałem to szczegółowy, barwny, pełen zabawnych anegdot i poważnych rozterek zapis jego życia, a przez to żywy dokument historii polskiej sceny filmowej, teatralnej i telewizyjnej od lat 50. do współczesności. To także, co podkreśla autor, hołd złożony z miłością wszystkim tym, z którymi był związany na różnych etapach życia. To wreszcie opowieść o wielkim reżyserze ludzkich losów – przeznaczeniu.

Skąd to natchnienie? Niemal wszystko, czym karmiłem przez lata moją sztukę, ma swój początek na Wołyniu. A ściślej: we Włodzimierzu Wołyńskim.

Jerzy Antczak jest legendą polskiego filmu, teatru i Teatru Telewizji. Za Noce i dnie dostał nominację do Oscara, został odznaczony Krzyżami Odrodzenia Polski, Kawalerskim, Oficerskim, jak również Komandoria Missio Reconciliationis i Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Trzykrotny laureat Nagrody Państwowej I Stopnia, Złotego Ekranu, czterokrotny laureat Nagrody Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji; zdobywca Prix Italia, a także Platynowych Lwów i wreszcie Diamentowych Lwów za Noce i dnie na 40-lecie Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Piszę te wspomnienia u schyłku moich dni. Motywem przewodnim jest wyznanie miłości tym, których kochałem. Nic już nie odmieni łańcucha wydarzeń, które ułożyły się w mój los... Jak archeolog grzebiący się w ruinach, próbuję ożywić dawno umarły świat, u kresu drogi zebrać pozostałe strzępy i ocalić od zapomnienia to, co poszło w chmury.


Projekt współfinansowany przez PISF

Partner wydawnictwa